Jet’ kayıt defteri anahtarı açılamadı

Asp ile uğraşanların en büyük kabusu “Jet’ kayıt defteri anahtarı açılamadı” hatasıdır.  Geçen güne kadar benim de öyleydi.

Aynı sorunu yaşayan olursa umarım aşağıya yazdıklarım sizin de sorununuzu çözer.
Yöntem:

C:WINDOWS (işletim sisteminizi kurduğunuz dizine göre değiştirebilirsiniz) dizinin altında  Temp klasörü bulunmaktadır. Bu klasörün özelliklerinde (klasöre sağ tuş menüsü ile tıklayın) Güvenlik sekmesi altında IUSR_… ye (internet kullanıcısı’na) tam denetim vermek gerekiyor.

Şayet  IUSR_… kullanıcısı yoksa eklemek için aynı Özellikler – Güvenlik sekmesinde bulunan Ekle butonuna sonra Gelişmiş butonuna sonra Şimdi Bul butonuna basın.  Çıkan listeden IUSR_… kullanıcısını bulup Tamam’ı tıklatın. Açık pencereleri Tamam’ı tıklayarak kapatın ancak Güvenlik sekmesine geri geldiğinizde IUSR_… kullanıcısına tam yetki vermeyi unutmayın.

admin

windows xp işletim sisteminde iis 6.0 kurulu makinalarda sorunsuz çalışıyor, atladığınız bir nokta olabilir mi ? işletim sistemi windows xp yada iis sunucunuz farklı ise çalışmayabilir.

Ayhan

Abi Allah senden razı olsun ya, benimde başıma bu gün geldi de imdada sen yetiştin:)) dediklerini aynen yaptım ve sorunum çözüldü çok teşekkür ederim…

admin

versiyon farklılıklarında elbette sıkıntılar olabiliyor ama uygun konfigürasyonlarda sorunsuz çalışıyor, bu arada sitenizde hazır scriptlerden kullanmışsınız, güvenlik tedbirlerini almayı unutmayın, (vt yolu,adı, vs. ) bir kaç arkadaşımın başına gelmişti, kendilerini hacker sanan lamer’lerin saldırılarına maruz kalmıştı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir